Kiedy zacznę zarabiać?

To częste pytanie każdego, kto zaczyna dorabiać w internecie, a właściwie chce zacząć.

Właściwa odpowiedź jest tylko jedna: jak będziesz pracować.

Za pracę na etacie dostajemy wynagrodzenie po wykonaniu pracy. Ci co pracują w systemie akordowym wiedzą że im więcej pracujesz tym więcej zarobisz. Nie zawsze ten argument trafia do tych co pracują za stałą stawkę.

Tylko na kolorowych stronach leży się na plaży, a kasa na konto leci. Choć w przypadku takich stron będących polowaniem na jelenie faktycznie kasa leci: e-book 35 stron, cena ponad 100 zł. Coś w tym jest. Ale nie tak nie musimy zarabiać…. choć jak widać można.

Jeśli chcemy zarabiać czy to na programach partnerskich czy na sprzedaży jakiś produktów to najpierw musimy z naszą stroną/stronami dotrzeć do zainteresowanych. Oni nas nie znajdą jeśli sami do nich nie wyjdziemy.


Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Z pomocą idą nam media społecznościowe, mailing, newslettery, pozycjonowanie strony, katalogowanie, marketing szeptany i inne dobrodziejstwa internetu, na które sami narzekamy będąc odbiorcami reklam i promocji. Ważnym jest aby nasza reklama/promocja nie była zbyt nachalna. Informacja ma trafiać do potencjalnie zainteresowanych a nie do każdego kto nam się nawinie.

Pierwsze zarobki pojawią się w okolicy drugiego miesiąca, ale to też nie starczy na życie bez „normalnej pracy”. W tzw. między czasie coś wpadnie, ale nawet do wacików trzeba będzie dołożyć.

Ale….. jak wieść gminna niesie: bez pracy nie ma kołaczy. Zakładamy, że chcemy dorobić na hobby, a jeśli się uda to na samochód. Więc nie zniechęcaj się brakiem efektów w początkowym okresie tylko pracuj.

 

 


Dodaj komentarz